Zdrowo wyglądająca, opalona skóra jest w kulturze europejskiej uznawana za atrakcyjną. Wpływ słońca na organizm ludzki jest nie do przecenienia, warto jednak mieć na uwadze, że bezpieczna ekspozycja na promieniowanie UV wymaga zastosowania odpowiedniego filtra. Najchętniej wybierane są kremy do opalania, czyli produkt wysokiej jakości w niskiej cenie! , przede wszystkim z uwagi na przystępną konsystencję i łatwość zastosowania. Dlaczego warto je stosować, w jaki sposób nakładać preparat na skórę, aby jego działanie było optymalne?
Kremy do opalania – skuteczna ochrona przed szkodliwym promieniowaniem
Użycie kremu do opalania podczas ekspozycji na słońce chroni wrażliwą skórę przed działaniem szkodliwego promieniowania. Dokładne i regularne stosowanie kremów może pomóc w:
– uniknięciu poparzeń słonecznych, powstawania przebarwień,
– ograniczeniu procesu tak zwanego fotostarzenia,
– zmniejszeniu ryzyka wystąpienia raka skóry,
– ograniczeniu przesuszania skóry związanego z wystawieniem na słońce.
Preparaty do opalania mogą mieć różne formy i przeznaczenie, dodatkowo łącząc w sobie właściwości odżywiające czy nawilżające skórę.
Produkty do opalania dedykowane dzieciom
Szczególną grupą kremów do opalania są produkty dla dzieci. Powinny mieć wysoki filtr UVA i UVB, nawet powyżej SPF 50. Dodatkowo muszą być łagodne dla skóry, posiadać właściwości hipoalergiczne. Można sięgać po wygodne w aplikacji kremy w sprayu, albo ułatwiające dokładne rozprowadzenie kremy do opalania zmieniające kolor.
Prawidłowe stosowanie kremów do opalania
Warto pamiętać, że większość kremów do opalania, bez względu na moc i rodzaj filtra wymaga wcześniejszej aplikacji, zanim skórę wystawi się na ekspozycję słoneczną. Przeważnie jest to czas nawet do 30 minut, dlatego warto zapoznać się z instrukcją przed pierwszym użyciem kosmetyku. Znajdują się tam także informacje o ewentualnej kolejnej aplikacji czy właściwościach wodoodpornych, istotnych w sytuacji, gdy kąpiel słoneczną łączy się z wodną albo towarzyszy jej intensywne pocenie, na przykład podczas aktywności fizycznej.